A1
Oceń post

2023-03-28

Blog

Jakie powinny być dobre gniazda montażowe?

Oceń post

Gniazda montażowe stanowią istotny element oznakowania drogowego i powinny być wybierane rozsądnie. Na co zwrócić uwagę przy współpracy z producentem dostarczającym gniazda? Istotny jest zarówno standard ich wykonania, jak również późniejsza funkcjonalność. Zobacz, w jakim stopniu dobre gniazda montażowe wpływają na wygodę utrzymania infrastruktury oraz bezpieczeństwa na drodze.

Wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych

Ze względu na miejsce montażu, gniazda są narażone na ciągły kontakt z czynnikami, które mogą okazać się szkodliwe. Zalicza się do nich mróz, ale też wysokie temperatury, wilgoć. Znaki drogowe i ich elementy, w tym również gniazda są poddawane działaniu soli drogowej, drobnych kamyczków, żwiru odpryskującego spod kół przejeżdżających samochodów.

Biorąc to wszystko pod uwagę, należy oczekiwać od gniazd montażowych, że będą solidne, odporne i wykonane zgodnie z najlepszymi standardami. Liczy się to, jak sprostają wyzwaniom z otoczenia, bo choć same są niewielkie, to odgrywają bardzo istotną rolę w oznakowaniu dróg. Wybierając nasz produkt, masz to zagwarantowane – dostarczamy go wraz z kompletem dokumentów dopuszczających je do stosowania na drodze, co potwierdza oryginalny certyfikat.

Budowa modułowa – możliwość wymiany pojedynczych elementów

Cała konstrukcja znaków drogowych nie jest wieczna i może ulegać zmianom. Są one podyktowane po pierwsze koniecznością przeprowadzania napraw (np. gdy znak ulegnie uszkodzeniu podczas kolizji samochodów), a po drugie zmianami w przepisach. Zdarza się też, że na czas przejazdu pojazdu ponadgabarytowego konieczne jest chwilowe zdemontowanie słupka.

Z uwagi na swoją funkcjonalność, gniazda montażowe są wybierane też przez firmy transportowe. Obsługujemy te, które mają nadany przez zarządcę drogi obowiązek wstawiania tulei do szybkiego montażu znaków tam, gdzie usuwane są słupki. Obsługujemy tego typu zamówienia także na skalę hurtową.

Dzięki gniazdom montażowym skraca się czas wymiany słupka, a także koszt całej inwestycji. Nie trzeba niszczyć całej nawierzchni chodnika czy trawnika, w którym umieszczony jest znak. Wystarczy zastąpić tylko uszkodzony element nowym i gotowe. Z uwagi na to, gniazda zdecydowanie usprawniają prowadzenie napraw, przeglądów oraz ułatwiają zarządzanie komunikatami przy drogach.

Dodatkowe funkcjonalności gniazd montażowych

Gniazda montażowe są produkowane zgodnie z przyjętymi normami, co nie oznacza, że jako producent nie robimy wszystkiego, aby było ono jak najlepsze i spełniało wszystkie oczekiwania inwestorów. Dlatego dajemy możliwość korekty wymiarów lub doboru rozwiązania technologicznego. Jeżeli gniazdo ma współpracować ze znakiem aktywnym, istotne jest, aby miało miejsce do poprowadzenia przewodu zasilającego. Na szczęście taka konstrukcja jest możliwa, gdy współpracujesz z producentem i zamawiasz u niego produkty zgodnie z konkretną specyfikacją.

Gniazda montażowe muszą być solidne, wykonane z materiałów antykorozyjnych i odpowiednio zabezpieczone.  Dlatego też stosujemy metodę cynkowania ogniowego, które zapewnia najlepszą jakość powłoki i bardzo dobrą odporność. Dzięki temu wpływ czynników zewnętrznych nie spowoduje powstawania ognisk korozji ani innych zniszczeń. Modułowość konstrukcji i możliwość podłączenia przewodów elektrycznych to kolejny atut gniazd produkowanych na zamówienie.