A1
Oceń post

2023-10-03

Blog

Zalety znaków drogowych z podświetleniem LED

Oceń post

Znakowanie dróg to jeden z istotnych elementów zapewniających bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Konwencjonalne znaki drogowe pełnią swoją funkcję w dobrze oświetlonych miejscach, ale nie zawsze są skuteczne w miejscach ciemnych czy w gorszych warunkach atmosferycznych (rzęsiste opady deszczu, mgły).

Ostatnimi czasy na rynku pojawiają się znaki drogowe z podświetleniem LED, które likwidują ten problem. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w trudnych warunkach, zapewniając kierowcom dobrą nawigację bez względu na porę dnia czy pogodę. Poznaj ich zalety, aby przekonać się, że jest to inwestycja, którą warto się zainteresować.

Poprawa bezpieczeństwa na drogach

Jedną z głównych korzyści znaków drogowych z podświetleniem LED jest poprawa bezpieczeństwa na drogach – zarówno tych najbardziej uczęszczanych, jak i bocznych. Podświetlone znaki są znacznie lepiej widoczne dla kierowców, nawet z większej odległości. To ważne szczególnie po zapadnięciu zmroku, w nocy czy podczas złych warunków atmosferycznych. Większa widoczność znaków pomaga kierowcom wcześniej dostrzegać ważne informacje, co pozwala na bardziej płynne poruszanie się, planowanie trasy, reagowanie na rozmaite sytuacje z wyprzedzeniem.

Trwałość na lata – znaki solidne i odporne

Znaki z podświetleniem LED świetnie sprawdzą się na zewnątrz, bo nie są podatne na uszkodzenia. Ani niskie temperatury, ani promieniowanie UV, ani wilgoć nie są w stanie ich uszkodzić.

Dioda LED (Light Emitting Diode) to technologia, która jest znana jest z energooszczędności oraz długiej żywotności. W porównaniu do tradycyjnych żarówek, te w wersji LED mogą świecić nawet dziesiątki tysięcy godzin bez wymiany. Oznacza to, że znaki z podświetleniem tego typu będą służyły przez dłuższy czas, będąc mniej wymagającymi w naprawie czy konserwacji.

Efektywność energetyczna – z korzyścią dla portfela i środowiska

Dioda LED jest znacznie bardziej energooszczędna niż tradycyjne źródła światła. Znaki drogowe z podświetleniem LED zużywają mniej energii, co przekłada się na niższe koszty eksploatacyjne. Ponadto, mogą być one zasilane przez panele słoneczne, co dodatkowo obniża koszty energii i sprawia, że są one bardziej przyjazne dla środowiska. Stanowiąc element większej sieci solarnej są zdecydowanie jednym z rozwiązań przyszłości, które ma pozytywny wpływ nie tylko na budżet, ale też na środowisko naturalne.

Elastyczność w projektowaniu – zamówienia indywidualne

Technologia LED umożliwia tworzenie znaków o różnorodnych kształtach, kolorach i wzorach. Daje to projektantom i wykonawcom Erplast większą swobodę w tworzeniu znaków, które są nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Dzięki temu można lepiej dostosowywać znaki do konkretnego środowiska czy charakteru miejsca, w którym są one umieszczane. Przyjmujemy indywidualne zamówienia, które realizujemy zgodnie z Twoimi wytycznymi. Efekty takiej współpracy są satysfakcjonujące dla naszych klientów, o czym możesz przekonać się z licznych referencji czy pozytywnych opinii.

Adaptacyjne oświetlenie – automatyczne dostosowanie do panujących warunków

Niektóre znaki z podświetleniem LED są wyposażone w sensory, które dostosowują intensywność światła do panujących warunków zewnętrznych czy pory dnia i nocy. Dzięki temu znaki mogą świecić jaśniej podczas nocy czy w czasie mgły, a mniej intensywnie w ciągu dnia, kiedy naturalne światło jest wystarczające dla komfortowej jazdy kierowców.

Koszty eksploatacyjne – inwestycja, która się zwraca

Chociaż początkowy koszt inwestycji w znaki z podświetleniem LED może być wyższy, niż zakup tradycyjnych znaków, to w dłuższej perspektywie przekłada się to na niższe koszty eksploatacyjne. Mniejsze zużycie energii, dłuższa żywotność diod i rzadsza potrzeba wymiany znaków skutkują oszczędnościami. Poza tym kwestia mniej wymagającej konserwacji – takie znaki nie są bardzo wymagające w utrzymaniu.

Pozytywny wpływ na środowisko

Mniejsze zużycie energii oznacza niższą emisję CO2 do atmosfery, jeśli energia pochodzi z źródeł węglowych. Ponadto, diody LED nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak rtęć, co jest korzystne dla środowiska. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli jesteś osobą decyzyjną i wybierasz znaki z myślą o ich funkcjonalności, bezpieczeństwie, stabilności działania oraz neutralności środowiskowej.

Czy warto zainwestować w znaki z podświetleniem LED? Oczywiście!

Znaki drogowe z podświetleniem LED to nowoczesne rozwiązanie, które oferuje wiele korzyści. Poprawiają bezpieczeństwo na drogach, są trwałe, energooszczędne i można elastycznie dopasować je do konkretnego projektu dostarczonego przez klienta. Chociaż początkowy koszt może być wyższy, to w dłuższej perspektywie są one opłacalne zarówno z punktu widzenia ekonomii, jak i ochrony środowiska.

Serdecznie zapraszamy do współpracy z Erplast – dostawcą znaków podświetlanych stale lub pulsacyjnie. Poznaj te i inne nowoczesne produkty z naszej oferty, które doskonale odpowiadają na oczekiwania zarządców bezpiecznych dróg.